fbpx
זיו המר | 0505-342259 | "The hammer to build your site"

למה כל כך חשוב שיהיה לכל עסק - אתר!

"אם אין לכם עדיין אתר או דף מכירה שמוכר את המוצר או השירות
שלכם, זה הזמן לעשות את זה כדי שלא תגיעו למשברים, כמו משבר
הקורונה או משברים של מלחמות, ופשוט תתקעו בבית בלי היכולת
לפרנס את עצמכם ואת משפחותיכם"

זיו המר

בתי העסק של העידן המודרני והטכנולוגי של ימינו, נמצאים בסיטואציה שבה בעלי העסקים של לפני 20-30 שנה כלל לא הכירו! פעם היית רוצה לפתוח עסק, פשוט היית פותח ומתחיל לעבוד, הכל היה יותר פשוט. השיווק, הפרסום, הביקוש וההיצע. אנשים פשוט היו עובדים ומתגלגלים ועם הזמן היו תופסים קליינטורה וממשיכים ככה לאורך שנים. 

אך עם המודרניזציה והטכנולוגיה שהתפתחה בעשור וחצי האחרונים, בעלי העסקים מצאו את עצמם מוקפים באותם עסקים בדיוק כמו שלהם, רק חדשניים יותר, מתוחכמים יותר ומבינים יותר את עולם האינטרנט והרשתות החברתיות שעשו מהפיכה בכל מה שקשור לשיווק, פרסום וחשיפה לעסק.

היום, בעל עסק שלא "יתקוף" מכל הכיוונים- גוגל, פייסבוק, אינסטגרם, לינקדין, נכסים דיגיטליים ועוד, ישאר מאחור ויאכל את האבק של המתחרים שלו. למה? כי היום אנחנו חיים בעולם של אוטוריטות, ולא רק בעולם של עסקים וחנויות פיזיות. כשאנשים מחפשים היום לקנות מוצר כלשהו, והם מוצאים שאת אותו מוצר מוכרים 20 בעלי עסקים שונים, איך הם יידעו ממי לקנות? על מי הם יסמכו שימכור להם את המוצר הכי טוב ובמחיר הכי זול?

אני אגיד לכם,

הם יקנו מאותו בעל עסק, שיש לו נוכחות מרשימה ברשת. כלומר, שלאותו אדם יש אתר מכובד ורציני, דף עסקי בפייסבוק, חשבון עסקי באינסטגרם, מאמרים, פוסטים, ביקורות, המלצות וכ"ו. ואתם יודעים למה, מכיוון שאותו בעל עסק נתפש בעיני הלקוח הפוטנציאלי שלו, כהרבה יותר אמין, יותר חזק, יותר אמיתי (בנאדם אמיתי או עסק אמיתי) ועם תחושה שהם לא קונים מוצר בלי "אבא ואמא", אלא, הם קונים מוצר שיש גב מאחוריו, מה שנותן להם את הלגיטימציה להוציא את הכסף מהכיס מהר יותר ולקנות דווקא ממנו את מה שהם רצו.

תחשבו על עצמכם! אתם הייתם קונים מוצר ממישהו, שכאשר אתם מחפשים אותו באינטרנט, אין שום אזכור עליו! או שמא, הייתם קונים ממישהו שכאשר אתם רושמים את שם העסק שלו או את שמו הפרטי מופיעות מספר שורות חיפוש בגוגל שמשבחות אותו ואת המוצר שלו?

אז למה כל כך חשוב שיהיה לכל עסק – אתר?

אז כדי לענות על השאלה הזאת, אצטרך להסביר כמה דברים פשוטים, שבדרך כלל בעלי עסקים לא מודעים להם. עולם השיווק הדיגיטלי מתקיים ב-3 סוגי מדיות עיקריות:

1. PAID MEDIA –

מה שנקרא מדיה שבתשלום. זה סוג המדיה שאין בעל עסק בעולם שלא מכיר כיום. בעלי עסקים כיום מפרסמים בעיקר בגוגל, בפייסבוק, באינסטגרם, בלינקדין, בטאבולה ובאאוטבריין. אם פעם בעלי עסקים היו מפרסמים בעיתונים מקומיים, או מחלקים ברושורים בעיר שלהם, היום אפשר לעשות את אותו הדבר, רק בצורה זולה, נוחה ומהירה הרבה יותר מבעבר, דרך פלטפורמות כמו אלו שציינתי למעלה, על ידי פרסום ממומן.

זהו סוג המדיה השכיחה, הנוחה והמהירה ביותר. 

השאלה היא אם היא באמת הטובה ביותר? ניגע בזה בהמשך..

2. OWNED MEDIA –

אלו בעצם הנכסים הדיגיטליים שיש ברשותנו. אך, יש לשים לב שגם בתוך הנכסים שברשותנו יש חלוקה שהרבה בעלי עסקים, פרילנסרים ועצמאיים רבים לא שמים לב אליה והיא סופר חשובה. 

נכסים שברשותנו שלא תלויים בנו-
דף עסקי בפייסבוק, קבוצות פייסבוק, חשבון אינסטגרם עסקי אפילו בוט של מסנג'ר – כל אלו הם נכסים ששייכים לנו, אבל אין לנו שליטה על גורלם כלומר, אם יש לנו קבוצת פייסבוק או דף פייסבוק עם אלפי או עשרות אלפי עוקבים, אז זה אומר שיש לנו נכס שברשותנו, כל עוד פייסבוק תשמור על הכללים שלהם כמו שהם כיום. אבל מה תגידו (וזה כבר קרה בעבר לא פעם אחת) אם פייסבוק פתאום תחליט לשנות את כללי המשחק ותחליט לקחת כסף על כל קבוצת פייסבוק מעל X עוקבים, סתם ככה, כי בא לה?

פתאום הנכס שלכם כבר לא יהיה הכנס שלכם, אלא הוא יהיה נכס שאתם שוכרים אותו מפייסבוק, כל עוד תחליטו לשלם, ואם לא – אז כבר לא יהיה לכם כלום ביד! וזו רק דוגמא אחת מיני רבים. 

נכסים שברשותנו שתלויים בנו בלבד-
אתרים, דפי מכירה ונחיתה, בלוגים, פורטלים, רשימות תפוצה, אלו הם נכסים ששייכים לנו והשליטה על גורלם היא בידינו בלבד! כלומר, אם יש לנו אתר שמוכר את המוצרים או השירותים שלנו או אפילו מציג את הפעילויות השונות שאנחנו עושים, לא משנה מה יקרה, האתר הזה תמיד ישאר שלנו ותמיד יהיה תלוי בנו ובהשקעה שלנו בו. הדומיין שייך לנו, הוא יושב על השרתים שלנו, וכל התוכן שבו שייך לנו. ולכן, זה לא משנה לנו איזה שינויים יערכו מותגי הענק והפלטפורמות הגדולות, מכיוון שזה פשוט לא ישפיע עלינו בשום צורה!

ולכן ישנה חשיבות רבה ליצור סביב העסק או המותג שלנו כמה שיותר נכסים אינרנטיים שיכללו את 2 סוגי הנכסים, אלה שברשותנו ואלה שלא ברשותנו, כדי שלא נשים את הביצים בסל אחד ואחרי זה נבכה שכל הביצים נשברו.

לכן, אם אין לכם עדיין אתר או דף מכירה שמוכר את המוצר או השירות שלכם, זה הזמן לעשות את זה כדי שלא תגיעו למשברים, כמו משבר הקורונה או משברים של מלחמות, ופשוט תתקעו בבית בלי היכולת לפרנס את עצמכם ואת משפחותיכם, ושתוכלו להמשיך לנשום ולהשאיר את הראש מעל המים גם כשבחוץ נראה שהכל הולך להתמוטט.

3. EARNED MEDIA – 

אלו הם הנכסים שהרווחנו והם מתקשרים ישירות לסוג המדיה הקודם שהם הנכסים שברשותנו. הכוונה היא בעצם, לכל הריקושטים, התגובות, ההמלצות שקיבלנו על הנכסים שברשותנו, הבאז שנוצר סביב פרסום ממומן שעשינו או סביב השקה שהקמנו.

לדוגמא: אם אנחנו בעלי קורס אינטרנטי לשיווק דיגיטלי, אז הנכס שהרווחנו יהיה הביקורות החיוביות שאקבל על הקורס, ההצלחות של התלמידים שלי, שכמובן אצטרך לבקש מהם לכתוב לי ביקורת בדף העסקי בפייסבוק או בכל פלטפורמה אחרת, סיפורי הצלחה של האנשים שהם עזרו להם ועוד..

למה זה כל כך חשוב? 

מכיוון, שבשנים האחרונות נערכו מחקרים שהראו שאנשים קונים יותר מבעלי עסקים שיש להם ביקורות חיוביות רבות בעסק שלהם, אם זה באתר, בבלוג, בפייסבוק, בגוגל, לא משנה מאיפה, בסופו של דבר אותם בעלי עסקים יגדילו לעצמם את הסיכוי "להיבחר" על ידי הלקוח הפוטנציאלי שלהם, לאו דווקא בגלל השירות או המוצר אלא, בגלל שיש לשירות או למוצר ביקורות חיוביות רבות ברשת.

אז אחרי שהכרתם את כל סוגי המדיה שבהם עולם השיווק מתקיים, אתם בטח כבר מבינים לבד, למה כל כך חשוב שיהיה לכל עסק אתר, דף מכירה, בלוג או כל נכס אינטרנטי אחר שהוא בשליטתנו הבלעדית, כדי שנוכל להינות מכל סוגי המדיה הקיימים כיום, ולא רק מהסוג הראשון שנחשב אומנם לשכיח ביותר, אבל בטח שלא לחכם ולנכון ביותר עבור כל בעל עסק.

אז מהי הדרך הנכונה ביותר לעשות את זה?

בגדול, הדרך הנכונה ביותר לעשות זאת, היא למצוא את האיזון העדין שמתאים לעסק שלכם לפי אופיו, תכונותיו ומטרותיו בשביל שניתן יהיה למקסם את הפוטנציאל האמיתי שלו ובכך גם למתג אותו ולהפוך אותו למכונת שיווק אוטומטית שעובדת 24/7, גם כשאתם ישנים.

מה שאני ממליץ לכם הוא לבדוק מהיכן מגיעים כיום רוב המתעניינים בעסק שלכם. האם זה מפייסבוק, מפה לאוזן, מאינסטגרם, מאתר שכבר יש ברשותכם. ואחרי שתבינו מאיפה מגיעים רוב הלידים שלכם, תדעו בדיוק איפה לשים את הדעת שלכם ואת רוב המאמצים שלכם. 

דוגמא אישית מהעסק שלי

אספר לכם על תכנית אימונים דיגיטלית שיצרתי עבור לקוחה שלי שקהל היעד שלה הוא נשים לאחר לידה ואמהות עם ילדים קטנים. לתכנית יש דף מכירה, דפי נחיתה, דף עסקי בפייסבוק ובאינסטגרם וקבוצת פייסבוק. ראינו שמדף המכירה מגיעים פחות לידים ומדף הפייסבוק והקבוצה שפתחתנו מגיעים יותר לידים שמומרים למכירה. אז מה שעשיתי זה שהקמנו 2 קמפיינים מקבילים בפייסבוק, אחד עם דף נחיתה שמוביל לאימון חינמי בתמורה להשארת פרטים ולסדרת מסרים אוטומטיים שכוללים תכנים שעשויים לעזור להן ואחד להגברת המודעות לדף העסקי ולקבוצה הציבורית בפייסבוק.

ומה שהמאמנת עושה זה לדאוג כל הזמן להעלות אימונים, תרגילים, לייבים ותכנים נוספים לצורך יצירת הזדהות של הלקוחות הפוטנציאליים שלה איתה ועם תכנית האימונים שלה, ובכך אנחנו גורמים למקור של כניסת הלידים הגדולה ביותר להיות יותר חזקה ויותר ממירה, לטווח הקצר והארוך כאחד. 

בקיצור, הבנתם שאתם צריכים לעשות "חשבון נפש" לעסק ולוודא מהו המקור הכלכלי והרווחי ביותר עבורכם ולהשקיע בו יותר מהשאר. אבל, וזה אבל גדול, אסור להזניח שום נכס אחר, כדי שכמו שאמרתי בתחילת המאמר, אם מארק צוקרברג יחליט לשנות את כללי המשחק, אז אתם לא תיפגעו בצורה שיכולה לעלות לכם בעסק שלכם.

רוצה לבנות אתר או דף נחיתה / מכירה לעסק שלך? 
נוכל לדבר מכאן – 0505-342259

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בתוך 24 שעות

"the hammer to build your site"

סגירת תפריט